1908 yılında kurulan dünyanın en büyük otomobil devlerinden General Motors’tan sürpriz bir Bitcoin açıklaması geldi. General Motors CEO’su, Tesla’nın otomobil satışında ödeme yöntemi olarak Bitcoin‘i kabul edeceğini duyurmasından sonra kendilerinin de araç satışında Bitcoin’i kabul edebileceklerini ifade etti.

Kurumsal Bitcoin alımlarından sonra ödeme yöntemi olarak kabul etme fitilini ateşleyen Tesla, kripto para dünyasına ‘yeni bir kapı’ açmış olabilir. General Motors CEO’su Mary Barra basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Bitcoin’e yatırım yapmak gibi bir plânımız yok ancak Bitcoin’le ödeme kabul edebiliriz. Bu izleyeceğimiz ve değerlendireceğimiz bir şey ve gelecekte bunun için güçlü bir müşteri talebi olursa, bizi bunu yapmaktan alıkoyan hiçbir şey yok.” dedi.

Haftalar önce Bitcoin ve Dogecoin hakkıında tweet’ler atan, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımına imza atan Tesla’nın CEO’su Elon Musk birkaç gün önce yaptığı paylaşımda “Artık Bitcoin ile Tesla satın alabilirsiniz.” diyerek, Tesla’dan elde edilen Bitcoin gelirini rezervlerinde tutacaklarını ve nakde çevirmeyeceklerini açıklamıştı.

Öte yandan General Motors patronları, 2019’da blockchain uzmanları Spring Labs ile ortaklık yaptıklarını duyurmuştu.

Geçen yıldan beri yüzde 700 artış yaşayan Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 53 bin 860 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.