Bitcoin’e kurumsal ve kişisel büyük yatırımlar devam ediyor. Geçen hafta Bitcoin’i ‘saçmalık’ olarak niteleyen ve yasak talep eden Øystein Stray Spetalen, bir hafta sonra ‘çark etti’. İş insanının, bu ifadelerinden sonra hem Bitcoin‘e (BTC) hem de yerel kripto para borsası MiraiEx‘e büyük yatırım yaptığı ortaya çıktı. Milyarder ismin ne kadar Bitcoin aldığı ise bilinmiyor.

Norveç gazetesi DN’e verdiği bir röportajda Spetalen,“Bitcoin, tamamen saçmalık. Bugün Norveç’in tamamının harcadığı enerji kadar enerji harcıyor. Çevreye de büyük bir zararı var. Devlet yetkilileri, AB bir an önce bu işe el atmalı ve Bitcoin’i yasaklamalı.” demişti.

Norveç’in en zenginleri arasındaki isim, Bitcoin ile ilgili fikrinin nasıl değiştiğine açıklık getirerek “Gerçekler değiştiğinde ben de değişirim. Miraiex’in kurucuları Thuc ve Øyvind ile Mart ayı başlarında podcast’in kaydedilmesinden sonraki gün tanıştım ve yanıldığımı anladım. Ve Kjell Inge Røkke’nin Bitcoin’e girdiğini de okuduğumda, önümdeki şey oldukça açıktı.” diyen Spetalenîn ‘rakibi’ sayılan Kjell Inge Røkke’nin sahibi olduğu Aker şirketi, Mart ayının başında Seetee adında bir şirket kurarak Bitcoin’e ve Bitcoin madenciliğine kaynak ayırmasından sonra, Røkke’nin para kazandığını görmeye dayanamadığını itiraf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.