Sosyal medyadaki popülerliğiyle bilinen ekonomist Özgür Demirtaş, kripto para piyasasında yatırım yapanlara Twitter hesabından uyarılarda bulundu. 2018 yılına benzer şekilde bir çöküş olacağını söyelen Demirtaş, bu piyasa çöküşlerini psikolojik ve maddi anlamda kaldıramayacak olanların piyasaya girmemesi gerektiğini belirtti.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Özgür Demirtaş, kripto para piyasasındaki şişkinliğe dikkat çekerek yatırımcılara çeşitli uyarılarda bulundu.

Demirtaş, attığı tweet zincirinde, “Kripto piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak ve her yatırımda olduğu gibi son vagona binenlerin canı çok yanacak. Kısa vadeli girer çıkarım diyenler üzülecek. Bu olacak ama ne zaman olacağını halving bazlı ısı haritalarının söylediği dışında pek bilmiyoruz. %70-80-90 çöküşleri midesi kaldıramayacakların, midelerinin kaldıramayacağı miktarlarla asla girmemeleri lazım. 2016-2017 yılından yatırımcı olup zaten 10-20 kat kazanmış bir yatırımcı ile bugün yatırım yapan nasıl aynı toleransa sahip olabilir? Olamaz. Kendinizi koruyun. Kimseden tavsiye almayın, hiçbir telegram grubu vs yerlerinde duyduklarınıza inanmayın. Hoca-Peder-Haham dese inanmayın. En sevdiğiniz politikacı dese inanmayın. En sevdiğiniz futbolcu dese inanmayın. kendi araştırmanızı yapın sadece kendinizin öğrendiğine inanın.” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere Bitcoin ve onun etkilediği kripto para piyasasında çeşitli döngüler mevcut buna göre piyasa bir süre sonra düşüş evresine geçecek ancak bu düşüşün tam olarak ne zaman yaşanacağı bilinmiyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!