Pancake Swap (CAKE ya da Cake Coin), kripto paraları borç vererek değerlendirme temelinde inşa edilmiş bir merkeziyetsiz finans uygulamasıdır token’ı ise CAKE‘dir ve birçok pariteden alım satım yapılabilir. Projelere likiditasyon sağlamak üzere token’lerin kilitlenerek anlık değişken faizler kazanılan ve bu faizlerin de dilenirse aynı coin / token veya farklı bir coin ile ödeme alınabilen sistemde, ilk dönemlerde yüzde 600-700 civarında faizler elde edilebilmekteydi.

Pancake Swap (CAKE) coin ne işe yarar? Pancake Swap (CAKE) coin’in geleceği var mı?

Pancake Swap (CAKE), Ethereum’un SushiSwap ve UniSwap protokollerine benzer yapıdadır, Binance Smart Chain tabanlı bir uygulamadır. Topluluk yönetişimi ve likidite sağlayıcı token’lerin farm edilebilmesi gibi özellikleriyle yenilikçi bir yapıdadır. Aynı zamanda yaptığınız yatırımlarla ödüller (faiz) kazanırsınız.

Ethereum block chain’i (blok zinciri) üzerinde akıllı sözleşmeler sistemiyle çalışan Pancake Swap (CAKE), aslında BEP-20 token’leri takas etmek ya da borç vermek (stake etmek) için tasarlanmış merkeziyetsiz (De-Fi) bir kripto para borsasıdır. Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) teknolojisi ile çalışır. Yani platform üzerinde alıp sattığınız fonlarınız diğer kullanıcıların emirleriyle ilgili değildir, doğrudan bir likidite havuzuna işlem yapılır. Bu likidite havuzunda, diğer kullanıcıların da fonları bulunmaktadır. Fonlarını havuza yatıran kullanıcılar, buraya varlıklarını stake ederek (yatırarak, borç vererek) kilitlemeleri karşılığında faiz olarak likidite sağlayıcı token (ödül) kazanırlar. Bu token’ler ile kendi paralarını sistemden çekebildikleri gibi, işlem ücretlerinden elde edilen gelirden de pay talep edebilirler. Kısacası Pancake Swap (CAKE) sisteminde BEP-20 token’leri alıp satabilir ya da faize yatırarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu borsada CAKE-BNB, BUSD-BNB, BETH-ETH, USDT-BUSD, USDC-BUSD, AI-BUSD, LINK-BUSD, TWT-BNB LP çiftleri ile stake yaparak karşılığında Pancake Swap (CAKE) kazanabilirsiniz. Ayrıca kazandığınız Pancake Swap (CAKE) token’lerinizi de SYRUP havuzunda stake ederek Pancake Swap (CAKE) karşılığında Pancake Swap (CAKE) kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Akıllı sözleşmeler nedir ve akıllı sözleşmeler ne işe yarar?

Pancake Swap (CAKE) coin hangi cüzdanlarda kullanılabilir?

Pancake Swap’in sitesinde MetaMask, Trust Wallet, Wallet Connect, Binance Chain Wallet başta olmak üzere birçok cüzdan altyapısını kullanabilirsiniz.

Pancake Swap (CAKE) kodları CertiK tarafından denetlenmektedir, ancak bu platformun yüzde 100 oranında güvenli olduğu anlamına gelmez. De-Fi uygulamalarına fon yatırmak, her zaman yazılım hataları riskini taşır ve bu borsalara kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla tutarlar yatırmamanız tavsiye edilir.

Şu ab Pancake Swap (CAKE)’in günlük arzı 750 milyon adet civarındadır. Bunun %60’ı platforma likidite desteği sağlamak amacıyla ellerindeki LP token’leri stake edenlere yani sisteme para yatıranlara faiz olarak verilmekte, %40’ı ise platformdan kazandığı Pancake Swap (CAKE)’leri stake eden yani platformda kilitleyenlere faiz olarak verilmektedir. Bu rakamlar, Pancake Swap (CAKE)’i arzı çok yüksek ve hızlı olan bir kripto para haline getirir. Bu yüzden enflasyonist bir çizgisi vardır ve merkezi borsalardan, örneğin Binance’tan Pancake Swap (CAKE) alıp o borsa üzerinde stake ederseniz zarar etme riskiniz vardır.

Pancake Swap (CAKE) coin hangi borsalardan nasıl alınır?

Şu an piyasada dolaşımda olan Pancake Swap (CAKE) arzı 124,3 milyon adettir. Kripto para piyasasındaki değeri yaklaşık 1,4 Milyar Amerikan Doları olan Pancake Swap (CAKE), kripto para marketinde 48. sıradadır.

Yazının yayımlandığı tarih itibariyle 1 Pancake Swap (CAKE), 11.44 Amerikan Doları’na eşittir. 2020 Kasım’ında 0.19 Amerikan Doları ile tüm zamanların dip noktasını gören Pancake Swap (CAKE), 2021 Şubat’ta ise 21.4 Amerikan Doları fiyatlamayı görerek zirve yapmıştır.

Pancake Swap (CAKE) coin, henüz Türk borsalarında listelenmezken, yurtdışında kendi borsası Pancake Swap, Binance, KuCoin, KuCoin, BitHumb, HotBit, Gate.io gibi borsalardan alınıp satılabilir, başka coin’lerle takas edilebilir/değiştirilebilir ya da stake edilebilir.

İlginizi Çekebilir:  PancakeSwap nedir? PancakeSwap nasıl kullanılır, nasıl üye olunur?

Pancake Swap (CAKE) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!