Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri konumunda bulunan Paribu, Visa iş birliğiyle hayata geçireceği Paribu Card ile kullanıcıların kripto para bakiyeleriyle birlikte alışveriş yapabilmesini ve ödeme kartını her alanda kullanmasını mümkün kılacak.

BloomberghHT canlı yayınına konuk olan Paribu CEO’su Yasin Oral, Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyan Paribu Card’ı kullanıcılarla buluşturacaklarını açıkladı. Oral, Paribu’nun Visa iş birliğiyle hayata geçirdiği, alışveriş ve ödeme kartı Paribu Card’ı tanıttı.

Oral, Paribu Card ile kullanıcıların Paribu bakiyelerindeki kripto paralarını Visa’nın geçerli olduğu 200’ün üzerinde ülkede ve milyonlarca ödeme noktasında kullanabileceğini belirtti. Oral, “Kullanıcılar Paribu Card ile bir banka kartıyla yapabilecekleri her şeyi gerçekleştirebilecek” dedi.

Paribu CEO’su Yasin Oral.

İşlemler o anki kurla gerçekleşecek

Pariba Card ile ödeme noktasında parola veya temassız ödeme seçeneğiyle alışveriş yapılabileceğini vurgulayan Oral, ödeme anında kullanıcıların kripto paralarının Paribu tarafından o anki kurla TL’ye çevrileceğini ve ödemenin milisaniyeler içinde gerçekleşeceğini belirtti.

Bugüne kadar kripto paraların bir yatırım aracı olarak kabul gördüğünü belirten Oral, “Bu paralar artık rahatlıkla gündelik hayatta da kullanılabilecek” dedi.

Paribu Card ile kullanıcılar, Paribu bakiyelerindeki kripto paraları sıralayabilecek, seçebilecek, istedikleri kripto paraları alışverişlerinde muaf tutabilecek. Aynı zamanda hesaplarındaki TL bakiyelerini de ödemelerinde kullanabilecek.

Paribu mobil uygulamasının ve web sitesinin yeni versiyonunu hayata geçireceklerini ifade eden Oral, kullanıcıların işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmelerine olanak sağlayan yeni ve geliştirilmiş bir eşleşme motorunun kullanıma sunulacağını belirtti.

Ara yüzün de daha kolay ve pratik hale getirileceğini söyleyen Oral, kullanıcıların istekleri doğrultusunda detaylı grafiklerin de yeni versiyonda yer alacağını açıkladı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!