Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük kripto para borsası konumundaki Paribu, balık pulu hastası Emir’in masraflarını karşılama kararı aldı.

Türkiye’nin sayılı kripto para borsalarından Paribu, sanatçı Haluk Levent aracılığıyla önemli bir davranışta bulunarak, halk arasında ‘balık pulu hastalığı’ olarak bilinen tıptaki adıyla iktiyozis hastası olan Mehmet Emir Özerdoğan‘ın iki yıllık ev kirasını ve her gün sürülmesi gereken krem masraflarını karşılama kararı aldı.

Haluk Levent’in yönetim kurulu başkanı olduğu sosyal yardımlaşma hareketi Ahbap Platformu, minik Emir’in ailesiyle görüştü ve Paribu’nun bu isteğini iletti. Ünlü sanatçı bu gelişmeyi Twitter hesabından duyurdu ve şu cümleleri ekledi:

“Balık pulu hastası Emir’in ailesi ile Ahbap Platformu ile görüştü. 2 yıllık ev kirasının ve Emir’in her ay kullandığı kremlerin masrafları Paribu tarafından karşılanacak. Ayrıca AHBAP’lar Emir’in hastalığı ile ilgili çözümler için ailenin hep yanında olacaklar.”

Balık pulu hastalığı nedir? (İktiyozis hastalığı nedir? Nasıl tedavi edilir?)

Balık pulu derisi hastalığı, kalıtsal bir cilt hastalığıdır. Erken çocukluk döneminde derinin ana maddesi keratin eksikliği nedeniyle oluşur. Klinik muayene ile teşhis koyulan hastalık ıslak vücudun nemlendirilmesiyle tedavi edilebiliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!