Milyarder yatırımcı Paul Singer, Twitter’ın CEO’su olan Jack Dorsey’in görevinden alınması konusunda baskı yapıyor. 28 Şubat’da CNBC tarafından yayınlanan makaleye göre, Elliott Management isimli vakıfın kurucusu ve aktivist yatırımcısının zamanını iki milyar dolarlık iki şirkete birden bölünmesinden ve Afrika’ya taşınma durumundan kaynaklı rahatsızlık duyulmakta.

Singer, Dorsey’in odak noktasını merak ediyor

40.2 milyar dolar civarında bir yatırımdan oluşan fonu Singer yönetiyor. Fon oluşturulurken sosyal medyanın devinden de büyük pay aldı. Söylentilere göreyse Twitter’ın yönetim kuruluna dört yedek direktör atandı.

Dorsey, daha önceleri halka arz edilmiş iki şirketin CEO’suyken de eleştirilere maruz kalmıştı; Twitter ve Square’ın toplam piyasa bedeli beş milyar doların üzerinde bir değere ulaşıyor. Singer aynı zamanda Dorsey’ın Afrika’da yılda altı ay çalışma durumundan da rahatsızlık duyuyor. 

Amaç Bitcoin ekosistemini geliştirmek 

Dorsey Bitcoin’in uzun zamandır destekçisi olarak biliniyor. Square ile Bitcoin için onramp uygulaması olan Cash’i geliştirmişti. Cointelegraph’ın bu hafta yayınladığı habere göre Cash isimli uygulamanın gelirinin yarısı Bitcoin’den elde ediliyor.

Square aynı zamanda Square Crypto isimli bir takıma da yatırım yapmış bulunuyor. Takımın temel görevi iste tüm Bitcoin ekosistemini geliştirmek olarak tanımlanıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.