Milyarder serbest yatırım fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin konusunda övgü dolu sözler söyleyerek onun enflasyona karşı parayı en iyi koruma aracı olarak gördüğünü ifade etti ve lider kripto paraya yatırım yapmanın Google ve Apple’a yatırım yapmak kadar önemli ve değerli olduğunu belirtti.

Bitcoin 13 bin dolarlık değerle Ocak 2018’den sonraki en yüksek fiyata ulaşan CNBC’deki ünlü Squawk Box programına konuk olan Tudor Jones, “Bitcoin’in ilk zamanlarındayız ve daha çok uzun yolu var.” dedi ve ilk yatırımını Mayıs ayında yaptığını ve sonrasında ufak eklemelerke bu yatırımına devam ettiğini belirtti.

“Bitcoin, Google ve Apple gibi”

Uzun zamandır borsacı olan Jones, FED’den gelen benzeri görülmemiş parasal genişleme yani karşılıksız dolar basmasının olumsuz geri dönüşünün büyük bir enflasyonla olacağına inanıyor.

“Bitcoin, enflasyon endeksli tahviller gibi, altın gibi, enflasyona karşı menüde yer alıyor. Bitcoin’i insanlara önermemin sebebi, ilerleyen zamanda en iyi enflasyondan korunma aracı olacağıdır.” diyen milyarder yatırımcı, Bitcoin’e yatırım yapmayı Apple ve Google gibi en büyük teknoloji şirketlerine yatırım yapmakla karşılaştırdı.

Jones, “Bitcoin, ona inanan gerçekten, gerçekten zeki ve sofistike insanlardan oluşan muazzam bir olasılığa sahip” dedi. “Steve Jobs ile Apple veya Google’a erken yatırım yapmak gibi bir şey” açıklamasını yaptı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.