6 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir eşler arası (P2P) kripto para alım satım yeri olan Paxful, kullanıcıların ve işletmelerin Bitcoin gibi kripto para birimlerini kullanarak sorunsuz bir şekilde satın alma veya satma işlemine olanak tanıyan ödeme plâtformu Paxful Pay’i hayata geçirdi.

Kripto dünyasında önde gelen eşler arası (P2P) kripto para alım satım platformu Paxful, işletmeler için bir e-ticaret ödeme yöntemi olan Paxful Pay’i hizmetini başlatıyor. Paxful Pay ile insanların mal ve hizmetler için kripto paralar ile ödeme yaparken yaklaşık 400 farklı ödeme yöntemine erişmesine olanak tanırken, işletme sağlayıcısı Bitcoin ile de ödeme alacak.

Paxful kurucusu ve CEO’su Artur Schaback, “Müşteri Bitcoin kullandığını bile bilmeyecek ve 4 milyar daha fazla insanın bu e-ticaretin bir parçası olmasını sağlayacağını düşünüyoruz. Paxful Pay için hedefimiz, hem tüccarlara hem de kullanıcılara finansal özgürlük sağlayarak, e-ticareti ve kripto benimsenmesini küresel olarak yaygınlaştırmak.” dedi.

Müşterileri, Bitcoin’lerini sabit paralara dönüştürebilecek ve daha sonra doğrudan bir banka hesabına gönderilmesini sağlayabilecek. Bununla birlikte, müşteri tarafında kripto para birimi yönü görünmez olacak.

Paxful Pay nasıl çalışacak?

Örnek olarak, Nijerya’da bir iPad’e 500 dolar harcamak isteyen ancak banka hesabı veya uluslararası kabul görmüş başka bir çevrimiçi ödeme yöntemine sahip olmayan biri Paxful Pay’e kaydolması halinde nakit bazlı işlemlerin yanı sıra banka havalesi yapabilecek ve kredi kartı işlemlerini gerçekleştirerek çevrimiçi cüzdan, yerel ödeme kartları dahil birçok ödeme seçeneğine erişecek.

Platform, müşterileri Paxful P2P pazar yeri aracılığıyla yerel bir Bitcoin satıcısına bağlayarak kripto para, müşteri yerine satıcıya gönderilir. CEO Schaback, bu durumu, “Üç kişilik bir işlem gibi: e-ticaretteki müşteri, ardından ikinci bir kişi (Bitcoin satan kişi) ve ardından malları satan kişi. Bitcoin burada görünmez bir köprü görevi görecek” şeklinde açıkladı.

İlginizi Çekebilir:  Enjin, Enjin parası için Unity ile birlikte olan ortaklığını duyurdu!
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.