Altın destekli stabil kripto parasıyla adını duyuran ve kripto para hizmetleri sunan Paxos şirketi, sessizce bir kripto altyapı imparatorluğu inşa ediyor. Şirket, D Serisi finansman turunda 300 milyon dolarlık yatırım topladığını, geçen finansman turundaki yatırım toplamıyla birlikte 500 milyon dolara ve piyasa değerini ise 2,4 milyar dolara çıktığını duyurdu.

Fonlama turuna şirketin daha önceki yatırımcılarından olan PayPal’ın da katıldığı Oak firmasının başını çektiği bir D Serisi yatırım fonlama turunda 300 milyon dolar topladı.

Paxos CEO’su ve kurucu ortağı Charles Cascarilla konuyla ilgili Paxos’un önümüzdeki yıl yatırımcıları arasına “PayPal ölçeğinde 3-5 katılımcı” eklemeyi planladığını belirterek, “Biz bu yatırımı sadece yerel piyasada en büyük olmak için almadık. Bu yatırım bizim işlerimizi ölçeklendirmemiz ve yeni alım fırsatlarından yararlanmamız açısından çok önemli. Ben buna açıkçası bir ‘güven sermayesi’ diyorum. Bu şekilde şu anda müşterilerimiz, bizim önümüzdeki 5-10 sene daha buralarda olacağımızdan emin oldular ve bizim altyapımızı bu şekilde güvenle kullanabilecekler.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!