Paxos Standart (PAX) coin, bir stable yani sabit coin’dir. “İnternet Hızında İşlem Yap!” sloganıyla geliştirilen PAX coin, 1 Amerikan Doları’na sabitlenmiştir. New York Finansal Hizmetler Birimi tarafından geliştirilen Paxos Standart (PAX) coin, geleneksel ve dijital para birimleri arasında bir aracı olarak tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, Amerikan Doları’nın dijital versiyonudur.

Paxos Standart (PAX) coin ile işlem yapılırken hiçbir işlem ücreti veya komisyon ödenmez. Ayrıca alt limiti olmadığı için mikro ödemeler için de kullanılabilir. Paxos Standart (PAX) coin sayesinde kolayca dijital para birimleri birbirlerine dönüştürülebilir ya da dünyanın her yerine anında, saniyeler içinde para transfer edilebilir. Ethereum blokzinciri altyapısını kullanan Paxos Standart (PAX) coin, ayrıca Paxos Gold isimli altına endeksli bir başka coin’in de kuzenidir.

Şu an piyasada 675 milyon adet Paxos Standart (PAX) coin dolaşımdadır. Bu da onu 675 Milyon Amerikan Doları piyasa değerine sahip kılar. Stabil bir coin olduğu için arz sınırı yoktur ve madenciliği de yapılamaz. Paxos Standart (PAX) coin kripto para piyasasında değer bakımından 84. sırada bulunur.

Paxos Standart coin, Türk borsaları arasında arasında listelenmezken, yurtdışında Binance, Hotbit, Digifinex, OKEx, Bithumb Global gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Paxos Standart coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!