Global ölçekte hizmet veren ödeme sistemi devi PayPal, ilk olarak ABD’de hizmete sunulması plânlanan süreçte önümüzdeki haftalarda müşterilerinin PayPal cüzdanlarını kullanarak kripto para alıp satmasına ve saklamasına olanak tanıyacağını açıkladı.

Reuters’ın haberine göre dünya çapında en yaygın ödeme sistemlerinden biri olan PayPal, kripto para alım satımlarına, alışverişlerde kullanılmasına ve hatta hatta saklanmasına yönelik çalışmaların sonuna geldiğini ve bu imkanların kullanılacağını açıklamasının yankıları sürüyor.

Square fitili ateşledi, PayPal da kayıtsız kalmadı

Kurumsal yatırımcıların dikkatini her zamankinden daha fazla çekmeye başlayan ve son olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahip olduğu ödeme sistemleri şirketi Square’in de 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasını takip eden süreçte Bitcoin, 12 bin 200 dolarlara dayandı.

Habere göre şirket, 2021 yılının ilk yarısında ise hizmeti Venmo’ya ve daha fazla ülkeye genişletecek. Şirket, 2021 yılının başlarından itibaren müşterilerinin ağındaki 26 milyon satıcı ile alışverişlerde kripto para kullanabileceklerini de bildirdi.

PayPal bu hizmetini New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) aldığı şartlı lisans ile sunacak. Geçtiğimiz aylarda PayPal’ın kripto para özelliğini Paxos ile iş birliği yaparak devreye alacağı yazılmıştı. Bu da doğrulandı. Paxos, PayPal’ın hizmetlerinin yasal, teknolojik ve likidite yönlerini ele alacak.

PayPal, Bitcoin için daha fazla bilinirlik demek

Şirketin başkanı ve genel müdürü Dan Schulman, verdiği bir röportajda PayPal’ın hizmetinin dijital paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini ve ağını merkez bankaları ve şirketler tarafından geliştirilebilecek yeni dijital para birimleri için hazırlayacağını umduğunu söyledi ve “Merkez bankaları ile çalışıyoruz ve her tür dijital para birimini ve PayPal’ın nasıl bir rol oynayabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Kaliforniya merkezli şirketin dünya çapında 346 milyon aktif kullanıcısı var. İkinci çeyrekte şirket 222 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirdi. PayPal’ın başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin için alım satım hizmeti sunacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'den nasıl para kazanılır?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.