Dün kripto dünyasına bomba gibi düşen ödeme sistemi şirketi PayPal’ın kripto para alım satımı, ve kripto parayla alışveriş imkanı sağlaması haberi sonrası bazı analistler, PayPal üzerinde Bitcoin satın alan kişilerin bunu hesaplarından çekemeyeceklerini ve balka yerlere de aktaramayacaklarını gösteren işaretler olduğunu iddia etti.

Küresel ödeme sistemi devi PayPal, kullanıcılarının artık Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıkları kullanan öğeler için alım, satım ve ödeme yapabileceklerini duyurduktan sonra kripto piyasasında büyük bir dalgalanma yarattı ve Bitcoin’in fiyatı 13 bin dolara kadar çıktı.

PayPal’ın kripto para adaptasyonunda soru işaretleri mi var?

Ödeme sistemleri alanındaki rakipleri Square ile Cash App, kullanıcılarına bu hizmeti sağlamak için adımlarını attı, ancak hiçbirinin PayPal’ınki kadar büyük bir kullanıcı tabanı yok. Dünya çapında 346 milyon aktif kullanıcısı olan PayPal’da alım satımın gerçekleşmesi her açıdan Bitcoin ve diğer kripto paralara yarar sağlayacak ancak bu olayda bazı analistlerin çekinceleri var ve teknik açıdan bazı işlemlerin gerçekleşmeyebileceği söyleniyor.

Bazı analistler bu müjdeli haberin ardından yaptıkları açıklamada PayPal üzerinden kripto satın alan kullanıcıların bunu PayPal’dan aktaramayacağını açıkladığını fark ettiklerini bildirdiler.

Popüler Bitcoin analisti Plan B, “Tamam, bu Paypal “haberini” unutabiliriz. “[Paypal] hesabındaki kripto, PayPal içinde veya dışında başka hesaplara aktarılamaz.” Yani, bunların hepsi büyük bir PayPal nothing burger (önemsiz), sadece merkezi bir PayPal veritabanına işleniyor, Bitcoin ile ilgisi yok.” tweetini attı.

PayPal’dan kripto para ve Bitcoin kararı! Alım/satım ve alışverişlerde kullanılacak

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!