PayPal CEO’su Dan Schulman, kullanıcıların şirketin kripto hizmetlerine gösterdiği talebin beklentilerinden ‘kat kat’ daha fazla olduğunu ve buna şaşırdıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz yılın sonbaharında Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para alım satımına plâtformlarında izin veren dünyanın en büyük ödeme hizmeti şirketi PayPal’ın CEO’sundan itiraf gibi bir açıklama geldi. Schulman, COVID 19 salgınının dünya genelinde ödemelerin dijitalleşmesini büyük ölçüde hızlandırdığını kaydederek, insanların kripto para alım satımı ve diğer hizmetlere yönelik talebin beklentilerin üzerinde olduğunu ifade etti.

“İnsanlar artık kağıt para kullanmıyor”

Bu durum karşısında şaşırdıklarını söyleyen CEO Schulman, kripto para birimlerinin, koronavirüs salgınıyla hızlanan günlük ödemelerin genel dijitalleşme eğiliminin sadece bir parçası olduğunu açıkladı. Tecrübeli yönetici, bundan 10 yıl sonra, nakit ve kredi kartı kullanımında “muazzam” bir düşüş olacağını savundu. Bunun yerine, çoğu finansal işlem akıllı telefonlar ve “süper uygulamalar” aracılığıyla yürütüleceğini iddia etti.

Schulman, “Tüm bunlar olmaya başladığında, o zaman merkez bankalarının da para politikasını yeniden düşünmesi gerekecek çünkü sisteme daha fazla kağıt para veremezsiniz çünkü insanlar kağıt para kullanmıyorlar” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.