PayPal, kripto paralarla ilgili adımlarını sağlam atıyor. ABD merkezli dünyanın en büyük ödeme yöntemleri şirketi, PayPal’dan yapılan açıklamada, kripto para birimlerine olan desteği güçlendirmeye çalıştıklarını ve bundan dolayı da İsrail merkezli dijital varlık güvenlik sağlayıcısı Curv’u satın alacağını ifade etti.

2021’in ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşmanın şartları açıklanmazken, Curv, PayPal’ın yakın zamanda oluşturulan kripto para birimleri odaklı departmanının bir parçası olacak. PayPal geçen yıl Ekim ayında, müşterilerinin çevrimiçi cüzdanlarında Bitcoin ve diğer kripto para satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin vereceğini açıklamış ve Bitcoin bu fiyatla yükselişe geçmişti.

“Curv’ü PayPal’da ağırlamaktan gurur duyuyoruz”

20 yıldır dünya çapında hizmet veren ve Şubat 2021 itibariyle 375 milyon kullanıcısı bulunan PayPal’ın blockchain, kripto ve dijital para birimleri başkan yardımcısı ve genel müdürü Jose Fernandez da Ponte, satın alımla ilgili, “Curv’ün satın alınması, daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonumuzu gerçekleştirmek için yetenek ve teknolojiye yatırım yapma çabamızın bir parçası” dedi ve “Curv’ün ekibiyle yaptığımız görüşmelerde, teknik yeteneklerinden, girişimci ruhlarından ve son birkaç yılda geliştirdikleri teknolojinin arkasındaki düşüncelerden etkilendik. Curv ekibini PayPal’da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Curv CEO’su Itay Malinger ise “Dijital varlıklar için güvenlik altyapısında bir öncü olarak Curv, dünyanın önde gelen finans kurumlarının yenilikçi ve güvenilir ortağı olarak tanınmaktan gurur duyuyor. Artık dijital varlıkların benimsenmesi hızlandıkça, inovasyon yolculuğumuza devam etmek için PayPal’dan daha iyi bir yer olmadığını düşünüyoruz. Bu varlıkların küresel ekonomide oynadığı rolü genişletmek için PayPal’a katılmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

PayPal’ın satın aldığı İsrailli dijital varlık şirketi Curv nedir?

Curv, 2018 yılında İsrail’in Tel Aviv şehrinde Itay Malinger CTO ve Dan Yadlin tarafından dijital varlıkların güvenliği için bulut tabanlı altyapıda hizmet veren bir şirket. Curv, tamamen ölçeklenebilir, kurumsal düzeyde ve uyumlu bir bulut hizmeti olarak sunulan, küresel bir güvenilir dijital varlık güvenlik teknolojisi sağlayıcısıdır. Curv’ün çok partili bilgi işlem (MPC) teknolojisi, kurumlara dijital ekonomide başarılı olmak için gerekli olan dijital varlıklar üzerinde koruma, anında kullanılabilirlik ve tam özerklik sağlıyor. Curv aynı zamanda son dönemin popüler kripto para projesi olan Algorand ile de iş birliği içerisinde.

İlginizi Çekebilir:  Yurtdışında Bitcoin ve kripto paralarda vergi oranı ne kadar? | Türkiye'de Bitcoin vergisi gelir mi?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.