Küresel ödeme devi PayPal, Mayıs ayının son haftasında günlük 300 milyon dolarlık yeni bir işlem hacmi rekoruna imza attı ve yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alım satımı gerçekleştirildi.

Analitik şirketi Nomics tarafından sağlanan verilere göre, PayPal’ın kripto fonlarının sorumlusu itBit, Mayıs ayında 2,1 milyar doların üzerinde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve PAX ticareti yaptı.

Paxos’un sahibi olduğu itBit, Ekim 2020’de kripto piyasasına giren çevrimiçi ödeme sistemi işleten bir ABD şirketi olan PayPal’a likidite sağlayan bir kripto para borsasıdır. Paxos’un entegre edilmesi kolay API’leri ve düzenleyici çerçevesi, şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) olmak üzere dört kripto para birimini destekleyen PayPal’ın kripto pazarına hızlı bir giriş yapmasını sağladı.

ItBit borsası, son zamanlarda işlem hacminde önemli bir büyüme gördü ve bu, PayPal kripto para platformunun kullanıcıları arasında büyük fayda sağladığını gösteriyor. PayPal’ın kripto fon sağlayıcısı itBit, 19 Mayıs’ta günlük 303 milyon dolarlık rekor işlem hacmine ulaştı. Kripto para borsası, bu yıl Ocak ayında yaklaşık 240 milyon dolarlık bir önceki günlük işlem hacmi rekorunu kırmış ancak PayPal kripto piyasasına adım atmadan önce şirketin maksimumları 60 milyon dolara ulaşamamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.