Geçtiğimiz yıl sonunda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin alım satım hizmetini başlatan PayPal, herhangi bir yıllık kısıtlama olmaksızın, ABD’li kullanıcılar için müşterilerin kripto para satın alma limitlerini haftada 100 bin ABD Doları’na çıkardığını duyurdu.

Şirketin kripto departmanının önemli yöneticilerinden Jose Fernandez da Ponte, duyuruda müşterilerilerinin sürekli değişen ihtiyaçlarınına dikkat çekerek satın alma limitlerindeki artışın yanı sıra PayPal’ın kripto eğitim hizmetlerini genişletme çabalarını anlattı.

Çevrimiçi ödeme firması, kripto hizmetlerini geçtiğimiz yılın Kasım ayında haftalık 20.000 dolarlık limitle halka açmıştı. Bilindiği üzere, PayPal’ın kripto teklifleri tamamen gözetim altında ve kullanıcılar, dijital varlıklarını dış cüzdanlara çekemiyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.