PayPal, müşterilerinin Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi kripto paralarla ödeme yapmasını sağlayacak hizmeti başlatacak.

Reuters’ın haberine göre, küresel ödeme devi PayPal, ABD tüketicilerinin günlük ticarette dijital varlıkların kullanımını önemli ölçüde artırabilecek bir hareket olan, kripto para varlıklarını kullanmalarına izin vermeye başladığını duyuracak. PayPal dijital cüzdanlarında Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto paraları bulunduran şirket müşterilerinin artık satın alma işlemlerinde varlıklarını fiat para birimlerine de dönüştürebileceklerini belirtti.

Şirket, PayPal’ın geçen yılın sonlarında üzerinde çalıştığını açıkladığı hizmetin önümüzdeki aylarda 29 milyon müşterinin tamamında yaygınlaşacağını açıkladı.

Başkan ve CEO Dan Schulman, resmi bir duyuru öncesinde Reuters’a yaptığı açıklamada, “Bu, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızdaki bir kredi kartı veya banka kartı ile aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ilk şey” dedi.

Önceki gün de bir başka ödeme devi Visa, ödeme ağında işlem yapmak için Coinbase ile Circle girişimi olan stabil coin USD Coin’in (USDC) kullanımına izin vereceğini açıklamıştı.

Ayrıntılar geliyor…

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.