peterbrandt

Bitcoin ile ilgili fiyat tahminlerini yüksek olasılıklı tutan ünlü analist Peter Brandt, lider kripto para birminin 50 bin dolara yükselmesinin olasılığını yüzde 50 olarak görüyor.

Peter Brandt, haberin yazıldığı sıralarda 7 bin dolardan işlem gören Bitcoin ile ilgili yeni bir tahminde bulundu. BTC’nin 50 bin dolara yükselme ihtimalini ‘yüzde 50’ olarak tanımlayan Brandt, Kara Perşembe olarak adlandırılan 12 Mart tarihinden bu yana yüzde 75 yükselen Bitcoin’i 90’lı yılların sonunda bir çılgınlık yaratan Beanie Baby’ye benzetti.

Bitcoin’i Beanie Baby’ye benzetti

O dönem özellikle ABD’de çılgınlık seviyesine ulaştı ve bu oyuncakların ya da içi doldurulmuş hayvanların hayat kurtardıklarına inanılıyor ve fahiş fiyattan kendilerine alıcı bulabiliyordu. Her ne kadar son 10 yıla damgasını vuran Bitcoin ile Beanie Baby adı verilen oyuncakları karşılaştırmak biraz tuhaf olsa da Brandt, bu benzetmeyi yapmaktan çekinmiyor.

Öte yandan ünlü analist, Mart ayındaki koronavirüs krizinden önce Bitcoin’in kolayca 100 bin doları bulacağından bahsediyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.