Koronavirüs salgını sırasında, altın, dijital versiyonuna kıyasla çok daha iyi ilerledi ve 9 Nisan’da son yedi yılın en yüksek seviyesi olan 1.750 dolar’a kadar yükseldi. Ünlü analist Peter Schiff, altının önümüzdeki dönemde Bitcoin’den daha fazla tercih edileceğini ifade etti ve tabir-i caizse altının BTC’yi gölgede bırakacağını söyledi.

Bitcoin karşıtı düşüncelerini her fırsatta yineleyen Pasific Capital CEO’su ve ünlü borsacı Peter Schiff, koronavirüs sonrası piyasalarda olabilecekleri değerlendirdi ve Bitcoin‘i yermeyi ihmal etmedi. Schiff’e göre Mart ayında kötü bir performans sergileyen Bitcoin’in eski günlerin arayacağını ve asla altının bir alternatifi olamayacağını belirtti.

Attığı Bitcoin tweeti tepki çekti

Peter Schiff, önceki gün attığı tweette “Son birkaç yıldır Bitcoin yatırımcıları ve bu varlığı elinde tutanlar, altın yatırımcılar ile dalga geçiyordu çünkü Bitcoin, altından çok daha fazlasını kazandırdı. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu roller tersine dönecek, ancak altın Bitcoin’den daha fazla yükseldiği için değil, Bitcoin olarak altın ‘ayları’ yeryüzüne çöktüğü için.” dedi. Attığı bu tweet sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından tepki çekerken, “Altın eski dönem yatırım aracı, ona değer biçmeyi kesin” şeklinde yorumlara neden oldu.

Bitcoin konusunda neredeyse on yıldır yanılan Schiff için, lider kripto para biriminin son yaşadıkları kendisinin içini ferahlatmış görünüyor. Schiff ilk düşüş çağrısını yaptığında (20 Haziran 2011) 10 bin dolar yatırım yapanlar, 31 Aralık 2019 itibariyle 4 milyon dolara sahip oldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!