2020’nin son aylarından itibaren büyük bir yatırımcıyı çeken kripto para piyasasının toplam değeri 1.5 trilyon doları aşmayı başardı. Polkadot, CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin‘in birinci, Ethereum’un ikinci sırada yer aldığı listede üçüncü sıradaki Cardano’yu geçerek kendine yer buldu.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, kripto para piyasasının Pazartesi sabahı erken saatlerde meydana gelen hafif bir düzeltme ile kripto paralar ufak bir panik yaşadı. Bitcoin ilk kez 50.000 dolara dokunduğu haftada, toplam kripto para birimi piyasa değeri 1.5 trilyon dolar’ın üzerine çıktı ve Polkadot, Cardano’yu minik bir oynama ile aşarak piyasa değerine göre 4. büyük proje oldu.

Bitcoin 50 bin dolara dokundu sonra geri çekildi

Aralık ortalarında 20 bin dolar bandını aşan, ve bir kilometre taşı olarak geçtiğimiz hafta 50 bin dolara dokunan Bitcoin, Tarihte ilk kez yalnızca 2021’in başından bu yana nominal değeri %72 arttı.

Dalgalı fiyat hareketlerine alıştığımız Bitcoin, Pazar günü hedeften 300 dolardan daha az uzaklaştığında 50 bin doları aşmaya hazır olduğu görüldü ancak Pazartesi Asya işlem seansı sırasında BTC’nin hafif bir düzeltmeden geçti ve 46.000 dolar’ın altına düştü.

Polkadot, Cardano’nun tahtını aldı ancak sonra geriledi

Bitcoin’in bu fiyat hareketi sonrası Polkadot’un DOT tokenı, CoinGecko’dan alınan verilere göre, toplam piyasa değeri sayesinde resmi olarak en büyük 4. kripto para birimi haline geldi. Cardano’nun ADA’sını aşan ve Tether’in stablecoini USDT’nin arkasında 3 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Polkadot, daha sonra geri çekilerek yeniden Cardano’nun arkasına düştü.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!