Dünyanın önemli kripto para borsalarından biri olan Poloniex, ABD’li müşterileri için 9 kripto paranın ticaretini askıya alacak.

Borsanın işlemlerini durduracağı bu dokuz kripto para arasında Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), (Omni) OMNI, Decred (DCR), Lisk (LSK), Game Credits (GAME), Gas (GAS), Nxt (NXT)ve Augur (REP) bulunuyor. ABD’li yatırımcılar, 29 Mayıs’tan sonra Poloniex üzerinde bu kripto paralarda işlem yapamayacak. Poloniex, Eylül 2018’de BTCD, BTM (Bitmark), EMC2, GRC, NEOS, POT, VRC ve XBC gibi kripto paraları liste dışı etmişti.

Poloniex, Medium’daki blog yazısında duyurduğu gelişmede “ABD’li regülatörlerin bu kripto paraları menkul kıymetler olarak kabul edip etmeyeceklerinden emin değiliz o yüzden bu adımı atmak zorundayız. Bunun müşterilerimiz ve kripto topluluğu için ne kadar sinir bozucu bir gelişme olduğunu biliyoruz. Kripto varlıkların gücüne ve potansiyeline inanıyoruz. Enerjimizi ve zamanımızı ABD’nin ve bütün dünyanın kripto varlıklar için olumlu politika ve hukuksal düzenleme getirmeleri için harcayacağız.” ifadelerini kullandı.

2014’te kurulan piyasada en güvenilir borsalardan biri olarak kabul edilen ve geçen yıl Goldman Sachs destekli finans teknolojileri şirketi Circle tarafından 400 milyon dolara satın alınan Poloniex, son 24 saatte 100 milyon dolarlık işlem hacmine sahip.

Poloniex’te listelenen kripto paraları buradan görüntüleyebilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.