Ünlü yatırımcı ve Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, Bitcoin’in 7 bin dolara tırmanışında Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanmanın payı olmadığını söyledi.

Mart ayında küresel piyasaları kasıp kavuran Koronavirüs krizi, lider kripto para Bitcoin’i de vurmuş ve bir günde 3 bin 600 dolara kadar inmişti. Mart ayını büyük volatille geçiren Bitcoin, Nisan ayında ufak ufak kıpırdanmalara başladı ve halving öncesi sinyaller vermeye başladı. Ancak Anthony Pompliano, bu kıpırdanmaların Mayıs ayındaki yarılanma ile alakası olmadığını söyledi.

Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in fiyatının Mayıs’ın yarılanma etkinliğinin etkisini yansıttığı fikrine karşı çıktı. Basit bir arz/talep açıklaması yapan Pomp, Bitcoin’in yatırımcı talebine ayak uydurmak için düşüş gösterdiğini ifade etti.

Bitcoin yarılanması, her dört yılda bir düzenli olarak gerçekleştiriliyor ve her yarılanmada madencilerin blok ödülü yarı yarıya düşüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.