Popüler kripto para değerine değer katmaya devam ediyor. Ocak ayındaki müthiş çıkışını sürdüren Bitcoin, 58 bin doları aşmayı başardı.

Geçtiğimiz gün bir günde iki zirve birden yaparak 56 ve 57 bin dolarları aşmayı başaran Bitcoin, akşam saatlerinde yeni bir ivmelenmeyle birlikte 58 bin doları bandını geçti. Haftalık bazda yüzde 20’ye yakın değer kazanan BTC, bugün içerisinde de yüzde 3 yükseliş sağladı. BTC, bu çıkışıyla TL paritesinde de 405 bin Türk Lirasına ulaşmış oldu.

Değerine her geçen gün değer katan Bitcoin, geçtiğimiz gün 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmış ve geleneksel yatırım araçları altın ve gümüşün piyasa değerine bir adım daha yaklaşmıştı. Eğer Bitcoin bu hızla gider ve fiyatını katlarsa tarihin en eski yatırım aracı ve para birimi olan altının 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabilir hatta ve hatta onu tahtından edebilir.

Öte yandan yapılan araştımada kripto paraya yatırımda Türkiye’nin Avrupa’da birinci, dünyada da dördüncü durumda olduğu ifade edildi. Bitcoin’in fiyatı, sadece bu hafta yüzde 17 civarında değer kazandı. 2020’nin başından bu yana artış ise yüzde 681 olmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.