Yetişkin film fuarında Pornhub standı.

Yetişkin film endüstrisinin demirbaşlarından Pornhub, ödeme yöntemlerine ABD Doları destekli sabit kripto para Tether’i (USDT) ekledi.

Pornhub, dün resmi sitesinden yaptığı açıklamada, TRONLink cüzdanı ile Tether işlemlerinin yapılabileceğini belirtti. Ünlü porno film web sitesi, iki ay önce PayPal ile olan ödeme opsiyonu sözleşmesini iptal etmişti.

Pornhub, yaptığı açıklamada PayPal’ın bu kararından sonra üyelerin ödeme yapamadığını büyük sorun yaşadıklarını ancak bu sorunu kesin bir şekilde ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Platformlarına USDT’yi eklediklerini söyleyen Pornhub yetkilileri, Tether’in ABD Doları’na sabitlenmiş bir kripto paa olduğunu belirtmiş, herhangi bir işlem ücreti alınmadığını da açıklamada yer vermişti.

TRON CEO’su Justin Sun da bu anlaşma için, Pornhub’a övgüler yağdırırken bunun parlak bir fikir olduğunu dile getirmişti.

Pornhub ayrıca, Nisan 2018’den beri platformunda gizlilik odaklı para Verge’yi (XVG) de destekliyor. Pornhub’ın PayPal’ın yasal sebepleri gerekçe göstererek anlaşmayı iptal etmesi ve Tether’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi piyasada ne gibi bir etkiye yol açacağı merak konusu.

Coinmarketcap verilerine göre Tether (USDT) 4.6 milyar dolarlık bir değere sahip ve en çok yatırım yapılan altıncı kripto para konumunda. USDT, TSİ bu haberin yazıldığı sırada 1 dolardan kendine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.