Lüks gayrimenkuller satan emlak şirketi Prometheus International, Portekiz’in Madeira adasında bulunan 4.7 milyon dolarlık iki gayrimenkulün satışını Cardano (ADA) ile gerçekleştirdi.

Prometheus CEO’su Priyesh Patel, Ağustos ayında tamamlanan satıştan bir hayli memnun olduklarını söylerken şirketin daha geniş bir kitleye hitap etmek için kripto para birimini kabul etmeye karar verdiğini söyledi ve “Kendimizi tüm pazarlar için çekici olacak şekilde konumlandırdık ve şu anki devrim kripto paraların devrimidir.” dedi.

Bu satış bölgede Cardano’yla satılan ilk iki lüks mülk olarak tarihe geçerken, Portekizli medya kuruluşu Sapo, anlaşmanın aynı zamanda ülkedeki bugüne kadarki en büyük kripto mülk satışı olduğunu yazdı.

Dijital varlıklarla gayrimenkul almak daha da yaygınlaşıyor

Sapo alıcının ADA’yı 0.06 fiyatından Eylül 2018 yılında aldığını ve Ağustos ayında 3 dolardayken bu mülkleri satın aldığını belirtirken, CEO Patel, Yatırımcının Cardano’nun popüler hale gelmeden önce kullanışlılığına öncülük ettiği için yatırımı katlanarak büyüdüğünü söyledi ve “Yatırımcı ADA’nın gelecek yıl 5 dolara ulaşacağına inanıyor ve bu durumda Portekiz’e daha da fazla yatırım yapacak.” dedi.

Kripto para birimleri daha fazla yaygınlaştıkça dijital varlıklarla ev satın almak giderek daha da benimsenmeye başlıyor. Bu, daha geniş benimsemenin etkileri başladıkça büyük fayda sağlayan erken yatırımcılar için iyi haber anlamına geliyor.

Madeira, Afrika’nın kuzeybatı kıyısından yaklaşık 692 km uzaklığında dört adadan oluşan Portekiz’in özerk bir bölgesidir. Ilıman iklimi ve egzotik bitki örtüsü ile bilinir, bu da onu plajlara ve doğaya meraklı olanlar için bir turist merkezi haline getiriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!