Ravencoin (RVN), orijinal Bitcoin blok zincirinden hard fork ile ayrılmış coin’lerden biridir. Fiziksel varlıkları verimli bir şekilde aktarmak amacıyla geliştirilmiştir. Projenin arkasında blok zincir teknolojisinin tanınmış isimlerinin yanı sıra yüzlerce anonim Bitcoin geliştiricisinden bahsedilmektedir.

Ravencoin (RVN), madencilikle üretilir ancak madenciliği oldukça zordur. Ayrıca token sahipleri kendi aralarında mesajlaşabilmektedir. Ravencoin (RVN) aracılığıyla altın, gümüş gibi fiziksel değer depoları, geleneksel para birimleri, gayrimenkuller, oyun içi paralar ve e-bilet gibi dijital varlıklar gönderilebilir ya da taşınabilir. Transfer edilen her varlık, benzeri olmayan ve özel olarak yaratılan bir token ile temsil edilir. Bitcoin kodundan çatallandığı için, Bitcoin kadar güvenlidir. Ayrıca geliştiricileri kullanıcı gizliliğini sağlamak için farklı yöntemler de geliştireceklerini açıklamışlardır.

21 milyar adet üretilecek olan Ravencoin (RVN) şu an piyasada 8,2 milyar adet bulunmaktadır. Piyasa değeri 1,2 Milyar ABD olan Ravencoin (RVN), en değerli kripto para birimleri sıralamasında 52. sıradadır. Yazı yayına hazırlandığı tarihte 1 Ravencoin (RVN), 0.15 Amerikan Doları’na eşitti. Ravencoin (RVN) değer bakımından zirve noktasını 2021 Şubat ayında 0.28 Amerikan Doları ile görmüştür. Ravencoin, Türk borsaları sadece Paribu‘da listelenirken, yurtdışında Binance, Upbit, Bittrex, Coinex, Gate.io, gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Ravencoin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!