Türkiye’deki ekşisözlük ile eş değer konumda görülen dünyanın en popüler çevrimiçi forumu Reddit, kullanıcılarına içerik katkısı yapması ve bununla ödüller kazanması için iki Ethereum token’ı piyasaya sürdü.

$MOONS ve $BRICKS adlı iki token, Reddit’in “Topluluk Puanları” adlı yeni girişiminin bir parçası olarak sırasıyla /r/Cryptocurrency ve /r/ FortniteBR subreddit’inin alt üyelerine verilecektir ve böylelikle Reddit üyeleri, bu token’ları oy vermek, içerik yaratıcılarına bağış yapmak ve para aktarımı için kullanabilecek.

Reddit yönetimi, kullanıcıların bu tokenları yönetmek için Vault adı verilen bir sayfa oluşturarak, konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceği sayfası yayına aldı. Her iki token da ERC-20 standardı ile Ethereum üzerinde çıkarıldı.

Token’ların kullanılacağı /r/Cryptocurrency ve /r/FortniteBR subreddit’leri, sırasıyla 1 milyon ve 1.3 milyon üyeye sahip ve Reddit, bu token’ları 2020’nin yaz ayları boyunca test edecek ve çevrimiçi platformun yöneticileri bu uygulamanın, akıllı sözleşmeler ve mobil uygulamaların, blockchain uzmanlığına sahip bağımsız bir güvenlik firması olan Trail of Bits tarafından incelendiğini ve denetlendiğini söyledi.

Dünyanın en çok ziyaretçiye sahip sitelerinden biri olan Reddit‘in aylık kullanıcı sayısı 1.5 milyar’ı bulmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.