Reef, Polkadot (DOT) mimarisi ile geliştirilmiş zincirler arası işlem sunmayı sağlayan merkeziyetsiz bir finans uygulamasıdır. Akıllı bir likidite toplayıcı özelliğine sahip olan Reef, bu özelliği sayesinde toplanan likiditeleri bir araya getirerek bir otomasyon oluşturuyor, ayrıca merkezi borsaların en büyük dezavantajlarından biri olan güvenlik ihlallerini, basit ve kullanıcı dostu bir tasarıma rağmen aşmayı başarıyor.

REEF, platformun kripto para birimidir. Bu sayede yenilikçi yatırım stratejilerine ayak uydurmakta zorlanan kullanıcılar için geliştirilen ve Ethereum blok zincirinde görülen yüksek işlem ücretlerine karşı bir alternatif olan Reef platformundaki işleyiş sağlanır. Reef platformunda Polkadot altyapısı kullanıldığından, Avalanche, Moonbeam, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerindeki diğer merkeziyetsiz finans uygulamalarıyla da uyumlu çalışır.

REEF coin sahibi kullanıcılar, platformdaki işlem ücretlerini bu token üzerinden öder, stake ederek platforma likidite sağlar ve faiz ödülü elde eder, yatırım sepetleri oluşturarak pasif gelir kazanır.

Yazının yayımlandığı tarih itibariyle 1 REEF coin, 0.033 Amerikan Doları’na eşittir. 20 milyar adetlik maksimum arzının 3 milyar adedi dolaşımda bulunan REEF, 102 Milyon Amerikan Doları piyasa değerine sahiptir ve kripto para piyasasında en değerli 198. coin’dir. 679 Milyon Dolar’a kadar değerlenme potansiyeli bulunan REEF coin, 2021 Şubat’ında 0.054 Amerikan Doları’nı görmüştür. REEF coin, Türkiye’de yalnızca Paribu borsasından, yurtdışında ise Binance, Uniswap, Huobi Global gibi kripto para borsaları üzerinden alınıp satılabilir.

Reef (REEF) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!