Eski ABD Senatörü Maxwell Baucus, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in yeni danışmanı oldu. Eski ABD senatörü ve Çin büyükelçisi Maxwell Baucus, bundan böyle ABD’de de Binance US adıyla faaliyet gösteren Binance’e hükümet ile olan diyaloglarda danışmanlık görevini yürütecek.

Borsadan yapılan açıklamada firmaya rehberlik, tavsiye önermesi ve ABD’deki düzenleyicileriyle köprü görevi kurması için uzun vadeli Baucus’u işe aldığını duyurdu. Hareket, Binance’in şu anda doğrudan hizmet etmediği ABD pazarına yaklaşımında bir değişikliğe işaret edebilir. Bilindiği üzere Binance, ABD’de Binance.Us ismiyle hizmet veriyor.

Baucus hangi görevlerde bulunmuştu?

Baucus, 2014 ve 2017 yılları arasında ABD eski başkanı Barack Obama yönetiminde Çin’in büyükelçisiydi. Bundan önce de, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi’nde yaklaşık 40 yıl boyunca Montana eyaletini temsilen görev yaptı. Tecrübeli devlet adamı ayrıca, Senato’dayken, vergi ve tarife konularının yanı sıra bazı ticaret anlaşmalarını denetleyen Finans Komitesi’ne de başkanlık etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Devletin en üst düzeylerindeki deneyimi ve küresel düzenlemeye dair samimi anlayışı Binance’e olağanüstü değer katıyor ve zaten güçlü olan uyumluluk ve politika ekibimizi geliştiriyor” dedi.

Baucus, kripto paralarla ilgili, potansiyel olarak “paranın nasıl yönetildiği konusunda bir devrime yol açarak daha adil ve daha adil bir finans dünyasına yol açabileceğini” söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!