Ren Coin (REN), blokzincirler arasındaki likidite engellerini ortadan kaldırmak ve merkezi olmayan (De-Fi) finans projelerinin uyumlu çalışmasını ve böylece de erişilebilirliklerini arttırmayı hedefleyen bir merkeziyetsiz finans projesidir. Eski adı Republic Protocol olan Ren projesinin yerel token’inin yani dijital para biriminin ismi REN’dir.

REN coin, Ren projesinin sanal makine ağı RenVM’yi çalıştırmak için gereklidir. Herkese açık olan bu Darknode ağında kötü niyetli kişilerin sınırsız sayıda düğüm (node) çalıştırmasının önüne geçmek için minimum 100 bin REN teminat göstererek coin ile bir akıllı sözleşme imzalanır. Darknode çalışması bitince, ödenen REN coin’ler iade edilir. Ren projesinde ağın işlem gücüne ve depolama ağına katkıda bulunan Darknode’lerı yönetenler ise BTC, ETH, ZEC, DAI cinsinden kripto paralar ile ödüllendirilir. REN coin, 2020 yazındaki Bitcoin rallisinde balinalar tarafından çok fazla alımı yapıldığı konusundaki haberlerle kripto para piyasasında ilgi odağı olmuştu. Buna göre, borsalar dışında en çok REN coin bulunduran 10 cüzdan, Temmuz 2020’deki rallide ellerindeki REN miktarını %44 arttırmıştı.

1 REN coin bugün 1.15 Amerikan Doları’ndan işlem görüyor. Piyasada yaklaşık 1 milyar adet REN coin işlemde ve bu toplam arzın da %100’ünü oluşturuyor. Piyasa değeri 1.1 Milyar Amerikan Doları olan REN coin, markette 63. Sırada yer alıyor. REN, 2021 Şubat’ında 1.83 Dolar ile tarihi zirvesine ulaşmıştı.

REN coin, Türk borsaları arasında listelenmezken, yurtdışında Binance, Coinbase Pro, DigiFinex, OKEx, Gemini, Uniswap, Probit, Bithumb gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

REN coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!