Reserve platformu; enflasyonun yüksek olduğu ve yerel para biriminin diğer ülke para birimleri karşısında sürekli olarak değer kaybettiği, paranın alım gücünün durduğu yerde azaldığı ülkelerde yaşayan kullanıcıların, kendi geleneksel (fiziki) para birimlerini bir stable coin’e sabitleyerek paralarının değerini koruma imkanı sağlıyor. Ayrıca ülkeler arası para transferleri de platform üzerinden çok çok düşük bir maliyetle ve saniyeler içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Reserve Rights Coin (RSR), bu platformun iki dijital para biriminden biridir. Reserve Token (RSV) merkeziyetsiz bir stable coin iken, Reserve Rights Token (RSR) de bu coin’in istikrarını sağlamak üzere kullanılır. RSR coin sayesinde Reserve platformu büyüdükçe ilave RSV coin olabilme imkanı sağlanır. Çünkü RSV coin, her bir adedi fiziki karşılığa sahip bir kripto para birimidir. Yani sahip olduğunuz her RSV coin, firma bankada 1 Dolar bulundurur. RSR coin ile de Reserve platformunun likidite ihtiyacı karşılanır ve ağın büyümesi sağlanır.

RSR coin’in planlanan piyasa arzı 100 milyar adettir. Şu an bunun 9,3 milyarı dolaşıma sokulmuştur. Piyasa değeri açısından 546 Milyon Amerikan Doları olan RSR Coin, tüm arz tamamlandığında 5,8 Milyar Amerikan Doları pazar payına ulaşması bekleniyor. Kripto para piyasasında 90. sırada olan RSR Coin, yazı yayına hazırlandığında 0.05 Amerikan Doları’na eşitti. RSR Coin tüm zamanların en yüksek fiyatını 2021 Şubat ayında 0.077 Dolar ile görmüştür. Reserve Rights Coin, Türk borsaları arasında arasında listelenmezken, yurtdışında Binance, Upbit, Uniswap, Hotbit, Huobi Global gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Reserve Rights Coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!