Kurumsal yatırımcının son dönemde büyük bir ilgi gösterdiği Bitcoin, milyarderlerin de büyük dikkat çekiyor. Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, portföyünün % 10’unun şu anda Bitcoin’de olduğunu açıkladı.

Kendilerini “devletin kamulaştırmasından” ve enflasyondan korumak isteyen yatırımcılar, tarihsel olarak, fiat para biriminin devalüasyonuna karşı korunmak için altın gibi alternatif varlıklara yöneldi. Bitcoin, dijital bir alternatif olarak giderek daha fazla yer buluyor gibi görünüyor. Buna ilginç örneklerden biri ise milyarder Pliego gösterilebilir.

“Varlıklarımın yüzde 10’u Bitcoin’de”

Meksika’nın en zengin insanlarından Grupo Salinas’ın kurucusu, Çarşamba günü attığı bir tweet’te birçok kişinin kendisine Bitcoin hakkında sorular sorduğunu söyledi ve “Evet. Likit portföyümün %10’una yatırım yaptım.” dedi.

12 milyar dolara yakın serveti bulunan Salinas Pliego, “Bitcoin’i anlamak için en iyi kaynaklardan biri olan Bitcoin kitabı “El Patron Bitcoin’i tavsiye ederken, “Bitcoin, vatandaşı devletin varlıklarına el koymasından koruyor” ifadelerini kullandı. Öte yandan Kraken kripto borsalarının büyüme lideri Dan Held’e verdiği yanıtta ise yatırımlarının diğer %90’ının “değerli metal madenlerine” bağlı olduğunu açıkladı.

Salinas Pliego, Wikipedia’ya göre telekomünikasyon, medya, finansal hizmetler ve perakende satış mağazalarında faaliyet gösteren Grupo Salinas’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak biliniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!