İlk duruşması geçtiğimiz haftalarda görülen ve SEC ile dava sürecinde olan Ripple, Güneydoğu Asya’daki operasyonların genişlemesine liderlik etmesi için eski Uber yöneticisi Brooks Entwistle’ı işe aldı.

Brooks Entwistle, Uber’in baş işletme sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra, şirketin büyümesine liderlik ederek ve Asya Pasifik genelinde düzenleyici sorunlarını çözdükten sonra Ripple’a katıldı. Ripple’ın Güneydoğu Asya kanadının yeni genel müdürü daha önce Goldman Sachs’ta yirmi yıl görev almıştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden bir davaya rağmen Ripple’ın Asya’daki RippleNet genişlemesini sürdürme kararlılığı şaşırtıcı değil. Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, Mart ayı başlarında Ripple’ın bölgeye genişlemesinin devam ettiğini ve ilerlemesinin XRP menkul kıymetler davasından etkilenmeyeceğini iddia etti.

RippleNet, Ripple’ın tescilli finans kurumları ve ödeme işlemcileri ağıdır. Kullanımı XRP madeni parasına bağlı değil.

RippleNet’in genel müdürü Asheesh Birla, Entwistle’ın atanmasının, Ripple Güneydoğu Asya’daki çeşitli ülkelerden bankalarla müzakere ederken bölgeye özgü bilgi ihtiyacını kesinlikle karşılayacağını söyledi ve “Güneydoğu Asya’nın ödemeler ekosistemi, oldukça karmaşık, ülkeye özgü planlarla son derece dinamiktir ve çok fazla derinlemesine bilgi gerektirir […] Ripple, faaliyetlerimizi ilerletme çabalarını ikiye katlarken Brooks’un sorumluluğu yönetmesini memnuniyetle karşılıyoruz ve bölgede olağanüstü büyüme sağlayabiliriz.”dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.