Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in geçen ay boyunca toplamda şu anki piyasa değeriyle 11.4 milyar dolarlık 54 milyon adet XRP sattığı ortaya çıktı.

McCaleb’in adresleri üzerinde gerçekleştirilen çalışmada günlük ortalama 1.8 milyon XRP satışı yapıldığı belirlendi. Bu rakam, bir ay içinde 54 milyon XRP’ye denk geliyor ve 11.4 milyar dolar ABD Doları değerinde.

TheCryptoAssociate’da yer alan rapora göre Ripple kurucusuna ait olduğu söylenen cizdan tam 76 milyon XRP’ye sahip. Raporda “Giden tüm işlemlerin aynı hedef cüzdanına sahip olduğunu fark ettik. Özellikle, Bitstamp borsasındaki bir değişim adresi. Borsa cüzdanını analiz ederken XRP’nin USD cinsinden işlem gördüğünü gördük. Cüzdan şu anda 8 milyon dolardan fazla USD’ye sahip.” ifadelerine yer verildi.

Mt. Gox skandalı detayı

Yüz binlerce Bitcoin’in çalındığı ve kripto para tarihine geçen soygun yaşanan Mt. Gox borsasının da kurucusu olan McCaleb, aynı zamanda Stellar’ın da kurucusu. Ripple, McCaleb’in XRP tokenlerini sürekli satması tartışmaya açarak McCaleb ile aylık veya yıllık XRP satışlarını sınırlayan yedi yıllık bir anlaşma imzalamıştı.

XRP 9,5 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 0,21 dolardan işlem gören Ripple, hala piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi olma statüsünde.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.