Ripple’ın ortağı MoneyGram, 88 milyar dolar değerinde varlık yönetimine sahip olan bir numaralı İslami banka olan Al Rajhi Bank ile bir anlaşma imzaladı.

Sınır ötesi P2P ödemeleri ve para transferlerinde küresel bir lider olan MoneyGram International, dünyanın en büyük İslam bankası Al Rajhi Bank ve Tahweel Al ile stratejik bir ortaklığa girdiğini açıkladı. Ortaklık, hem dijital kanalları hem de gömme kanalları kapsıyor ve dünyanın en büyük havale pazarlarından birinde güçlü müşteri büyümesi sağlayacak.

“Ortaklık bir kilometre taşı”

MoneyGram Gelir Sorumlusu Grant Lines, “Bu ortaklık, büyük alım pazarlarındaki son stratejik yatırımlardan yararlanan önemli bir kilometre taşıdır.” dedi ve “Son birkaç ay içinde Hindistan, Mısır, Pakistan ve Filipinler’deki yeni ortaklarla birkaçını genişlettik. Bu pazarların tümü Rajhi Bank ile entegre olacak ve Suudi Arabistan’dan en önemli transfer alıcıları ve tüketiciler artık bu entegrasyondan faydalanacak.” ifadelerini kullandı.

Dünya Bankası’na göre Suudi Arabistan, yaklaşık 33,6 milyar dolarlık havale gönderen 11 milyondan fazla göçmene ev sahipliği yapıyor ve bu da onu giden nakit akışında ikinci en büyük ülke haline getiriyor.

Suudi Arabistan’ın en yenilikçi bankalarından biri olan Al Rajhi Bank, müşterilerine para göndermek için birden fazla seçenek sunmak için en son teknolojileri entegre etmeye devam ediyor. MoneyGram, Al Rajhi Bank ile birlikte çalışarak müşterilere nakit, hesap yatırma ve dijital cüzdan yetenekleri de dahil olmak üzere birçok ödeme hizmeti sunacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!