Başı son dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile dertte olan ve dava süreci devam eden Ripple‘da hareketli günler sürüyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kişisel Twitter hesabından iş birliği içinde oldukları MoneyGram ile olan ortaklıklarını bitirdiklerini duyurdu.

Ripple resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Ripple ile MoneyGram, mevcut ortaklık anlaşmasını birlikte karar alarak sonlandırdı. Kısa sürede başardığımız işten ve bu türünün ilk örneği olan ürünü pazara sunmada elde ettiğimiz etkiden gurur duyuyoruz. RippleNet ve On-Demand Liquidity (ODL) aracılığıyla birlikte milyarlarca doları işledik. İki şirketin gelecekte ilişkimizi yeniden gözden geçirmeye kararlıyız. Hâlâ dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin dünya çapındaki milyarlarca tüketicinin yararına küresel ödemelerdeki statükoyu değiştirme vaadine inanıyoruz.” denildi.

Moneygram nedir?

Merkezi ABD’de Dallas eyaletinde Teksas’ta bulunan Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir Amerikan para transferi şirketidir. 2019 yılında Ripple ile anlaşarak para transferi konusunda hizmet vermeye başlamıştı. Öte yandan Moneygram Ripple yüzünden davalık olmuş, bu yılın başında Rosen adlı bir hukuk firması, Ripple’ın ortağı olan MoneyGram’in aleyhinde dava açmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!