Son dönemde yeniden yıldızı parlayan blockchain altyapılı ödeme sistemleri şirketi Ripple, dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden olan MoneyGram ile ortaklık kurdu.

Blockchain tabanlı ödeme sistemiyle dünya üzerinde bir yerden bir yere para göndermek için kullanılan bir iletişim protokolü olan Ripple, dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden biri olan MoneyGram ile iki yıllığına stratejik ortaklık anlaşması imzalandığını duyurdu.

MoneyGram’in CEO’su Alex Holmes, konuyla ilgili “Ripple’ın xRapid ürünü sayesinde ABD Doları’ndan diğer para birimlerine 7/24 işlem gerçekleştirebileceğiz ve bu anlaşma da faaliyetlerimizde devrim yaratma potansiyeli taşıyor.” derken, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada, “Bu stratejik iş birliği, MoneyGram’in faaliyetlerini büyük ölçüde iyileştirecek ve sınır ötesi ödemelerin gelişimine yardımcı olma konusunda çok büyük bir dönüm noktası olacak.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen bu ortaklık sonrası yoğunlaşılacak ana konunun xRapid ürünü olacağı belirtildi ve xRapid, doğrudan XRP birlikte kullanılacak ve böylelikle önemli bir ilgi yaratılmış olacak.

Bu heyecan verici açıklama sonrası 1.43 dolardan işlem gören MoneyGram hisseleri 3.5 dolara kadar tırmanırken, Ripple’ın fiyatı ise yüzde 5.5 yükselişle 0.45 dolara kadar çıktı. XRP, son bir haftada ise yüzde 13’ten fazla değer kazandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.