SEC ile yaşadığı sorun nedeniyle büyük bir yatırımcı kaybına uğrayan ancak buna rağmen kripto para piyasasındaki varlığını korumaya devam eden Ripple (XRP)‘nin CEO’suna göre Asya operasyonları SEC’in kendilerine açtığı davadan dolayı etkilenmedi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmesinden sonra Asya/Pasifik tarafındaki işleyişine devam ettiğini ve herhangi bir sorun yaşamadığını söyledi.

Açıklamalarına devam eden Garlinghouse, “Asya ve Japonya’da işi büyütmeye devam edebildik çünkü bu piyasalarda düzenleyici açısından bir netliğe sahibiz” dedi ve “XRP, dünya çapında 200’den fazla borsada işlem görüyor. ABD’de ticareti durduran gerçekten yalnızca üç veya dört borsa var.” diyerek XRP’nin alım satımını durduran ABD dışında herhangi bir borsa bilmediğini de sözlerine ekledi.

“SEC’in davasını açmasından bu yana küresel olarak bankalarla 15’ten fazla yeni sözleşme imzaladık” diyen Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki netlik eksikliğinin inovasyona bir “engel” olduğuna inandığını da ifade etti.

Ripple ile SEC arasındaki davada ne olmuştu?

Ripple, geçtiğimiz yıl XRP tokenlerinin satışıyla ilgili menkul kıymet sahtekarlığı iddiasıyla bağlantılı olarak SEC tarafından suçlanmıştı. Buna ek olarak, kurucuları Chris Larsen ve Brad Garlinghouse, kişisel kazançlar için zimmetlerine 700 milyon dolardan fazla para geçirdiklerini iddia etmişti. Davanın ilk duruşması geçtiğimiz hafta görüldü. Davanın devamında neler olacağı merak konusuyken bu olaydan sonra ABD’nin en iyi kripto para borsası Coinbase, piyasa değerine göre dünyanın en büyük yedinci kripto para birimi olan XRP alım satımını durdurmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!