Latin Amerika ve Karayiplerde faaliyet göstermekte olan International Money Express Inc. (Intermex), bugün küresel ödemeler için blockchain tabanlı bir çözüm ortağıyla işbirliğine gittiğini duyurdu. Intermex’in para transferlerinde anlaşmaya vardığı şirket Ripple oldu.

Intermex, ABD’den Meksika’ya havale hizmeti sağlayan dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. Yılda, 100.000 ödeme noktasıyla 30 milyondan fazla ödeme işlemi gerçekleştiriyor.

Hedef şeffaflık ve hız

Bu ortaklık sonucunda Intermex, Ripple’a ait olan talebe bağlı likidite (ODL) özelliğinden faydalanacak. Intermex, Ripple’ın kurduğu küresel para transfer ağı olan RippleNet’e de katılım sağlayacak.

Intermex’in bu anlaşmayı yapmasındaki neden Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika arasındaki sınır ötesi para transferlerinde şeffaflık ve hız kazanmak. 

ODL, Ripple’ın kripto parası olan XRP’sini gönderen ve alan para birimleri arasında bir köprü görevi görmektedir. Sınır ötesi ödemelerde ön finansman hesaplarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır. ODL şu an; USD/MXN, USD/PHP, AUD/USD ve PHP, EUR/USD pariteleri arasında kullanıma imkan sağlamaktadır. ODL, 2020 planlarında ise; Asya-Pasifik, Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgelerinde de faaliyet göstermeyi hedefliyor.

Intermex’in yaptığı açıklama ise şu şekilde, Ripple ekibi ile yaptığımız anlaşmadan dolayı mutluluk duyuyoruz, büyümeyi arttırmak ve verimlilik sağlamak için RippleNet ve ODL üzerinden yeni çözümler uygulamayı merakla bekliyoruz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.