Ripple, 2020’nin ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre XRP satışlarında %87 düşüş açıkladı. Yapılan açıklamada blockchain tabanlı ödeme yöntemleri şirketi, 2019’un ilk çeyreğinde 13.08 milyon dolara kıyasla, bu yılın ilk çeyreğinde 1.75 milyon dolar değerinde XRP sattı.

Keskin düşüş, doğrudan kurumsal satışlardaki düşüşün yanı sıra Ripple’ın programlı satışlarında, yani kripto para birimi borsalarına yapılan XRP satışlarında devam eden bir duraklamanın sonucu olduğu düşünülüyor.

Ripple, EMEA [Avrupa, Orta Doğu ve Afrika] ve Asya dahil stratejik bölgelerde XRP satışları için tezgah üstü (OTC) kanalına odaklandığını söyledi. 2019’un 2. çeyreğine kadar, programlı satışlar Ripple’ın satış hacimlerinin çoğunu oluşturdu. Ancak firma, şişirilmiş hacimlerin raporları nedeniyle bu satışlardan ayrılmaya karar verdi. Ripple bu sahte hacim konusunda yaptığı açıklamada, “Sektörde devam eden sahte hacim gibi zorluklar göz önüne alındığında kriterlerini değerlendirmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.