En büyük üçüncü coin olan Ripple, son 24 saatte yüzde 10 artarak dev kripto para borsalarındaki fiyatı 0.43 dolara kadar yükseldi.

Piyasa hacmi olarak üçüncü büyük kripto para olarak markette kendine yer bulan Ripple, 1 Mayıs’tan beri %27’lik, son 24 saatte ise %10’luk bir artışla 0.43 dolara yükselmeyi başardı.

Eğer fiyatlar 31 Mayıs’a kadar mevcut seviyenin üstünde kalırsa, sonuçta ortaya çıkan aylık kazanç Eylül 2018’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşacak. Ripple’ın bu yükselişinde Tayland’ın en büyük bankalarından olan Siam Ticaret Bankası (SCB), faaliyetlerinde Blockchain teknolojisini kullanacağını ve XRP’nin de dahil olabileceğini belirtmesinin rolünün olduğu düşünülüyor.

Öte yandan gelen veriler ışığında Ripple’ın (XRP) ödemelerinin, 100 bin’in üzerinde seyrediyor ve bu seyir en son 2017 yılında gözlemlenmişti. Bankalar da bu ödemelerde Ripple’ın teknolojisini kullanmayı düşünüyor.

Altın çaprazlama gözlemleniyor

Ripple’ın 50 günlük hareketli ortalaması şu an 0.34 dolarda ve yükseliş eğiliminde, önümüzdeki birkaç gün içinde 200 günün, şu an 0.3470 dolar seviyesini geçmeye hazırlanıyor.

Bu, teknik analiz teorisine göre, uzun vadede yükseliş eğilimini gösteren “altın çaprazlama”yı doğrulayacak ve fiyat daha da yukarı çıkabilir.

Ripple’ın gördüğü en yüksek seviye.

XRP’nin bu hareketi, 25 Nisan’daki en düşük seviyesi olan 0.28 dolardan en yüksek seviyeye kadar olan 0.47 dolara yükselmesinin bir ürünü olarak düşünülebilir.

Bununla birlikte Ripple, 5 Ocak 2018’de elde edilen 3.39 dolarlık rekordan sonra yüzde 87 düşüş yaşadı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!