8 bin doları aşan Bitcoin‘deki bu yüksek ivme diğer kripto paralara da sıçradı. Ripple, 24 saatte yüzde 22’lik bir artışla müthiş bir yükseliş trendine girdi.

Bitcoin’in yükselmesiyle birlikte altcoinlerin de hareketlendi. Bu yükselişte en iyi performansı sergileyen Ripple, 24 saatte %22’lik bir artışla 3,6 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşarak bu haberin yazıldığı sırada fiyatı 0.38 dolarda seyrediyordu.

Ripple’ın 24 saatlik fiyat grafiği.

California merkezli bir dijital kripto para borsası Coinbase‘in, New York sakinlerinin artık Ripple (XRP) tokenini web ve mobil platformlarında depolayabildiğini ve takas edebileceğini açıklaması ve Alman borsası Boerse Stuttgart, müşterilerinin artık Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP)’a dayalı Exchange Traded Notes (ETN) alıp satabildiklerini duyurmasının bu tırmanıştaki payının yüksek olduğu düşünülüyor. 16,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan XRP, Ethereum’dan sonra en çok yatırım yapılan kripto para konumunda.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.