Kripto para piyasasındaki yükselişini bir türlü başlatamayan Ripple‘da sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Düşüş trendini sürdüren XRP, haberin yazıldığı şu sıralarda 0,27 doların altına düşmüş durumda.

Hem Bitcoin karşısında hem de ABD Doları karşısındaki düşüş eğilimini sürdüren ve son 24 saatte yüzde 4.45’lik bir erime yaşayan en çok yatırım yapılan Ripple için teknik analistler, 0,2750 ABD doları direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma olacağını ve 0,2850 ABD doları ve 0,2900 dolar civarlarındaki direnç seviyelerine yükselebileceğini öngörüyor. En son 2017 yılında bu denli bir ‘yıkım’ yaşayan XRP’deki bu durum yatırımcıyı korkutuyor.

Ripple neden düştü?

Ancak herhangi bir kötü senaryoda 0,2500 dolar seviyelerinin altına indiği taktirde daha ağır kayıpların yaşanabileceği düşünülüyor. Bu düşüşün ardındaki sebebin ise şirketin kayıt dışı menkul kıymet sattığı ve yatırımcıları yanılttığı iddiasıyla Bradley Sostack isimli bir yatırımcı tarafından mahkemeye verilmesi olarak görülüyor. SEC’in de bu durumu yakından takip ettiği gelen bilgiler arasında.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.