Ripple (XRP) yatırımcıları, 2019’un güzel günlerine göre daha az kazançlı bir döneme girmiş gözüküyor. XRP yatırımcıları bir umutla yükselmesini bekliyor olsa da, kripto para daha da dip yapıyor. Ancak, bu düşüş uzun süreli olacağa benzemiyor. Ocak ayında gayet iyi performans gösterdi. Market hacmi olarak piyasanın 3. kripto parası olan XRP şu an 0.27 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bütün bunlara rağmen Galaxy Dijital’in CEO’su Mike Novogratz, XRP’nin bu sene diğer kripto paraların gölgesinde kalacağı düşüncesine sahip. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ise, bu iddiaya cevap verdi.

Novogratz: Ripple geride kalacak!

Florida’da düzenlenen TD Ameritrade National LINC 2020 konferansında konuşan Novogratz, Ripple’ın bu sene berbat bir performans göstereceğini söyledi. Novogratz; Ripple geçen sene çok düşük performans gösterdi, sanırım bu yıl yine çok düşük performans sergileyecek ve bunun nedeni arz, Ripple toplam arzın %60’ını elinde tutuyor ve bu çok fazla, dedi.

Brad Garlinghouse’ın cevabı gecikmedi

Brad Garlinghouse ise Twitter üzerinden konuyla alakalı açıklamada bulundu.  Garlinghouse, XRP’nin 2020’de sadece Bitcoin’den daha iyi performans göstermediğini aynı zamana tüm marketi gerisinde bıraktığını belirtti. Elimizdeki verilere göre, 2020’nin başına 0.19 dolardan işlem gören XRP, %44 artışla 0,27 dolardan işlem görüyor. 

Bitcoin ise, 7,100 dolardan 9,500 dolara yükseldi ve ortalama %33 değer kazandı. Devam eden Garlinghouse, Novogratz’ın geçen sene için Bitcoin tahmininin 20,000 dolar olduğunu da belirtti.

Novogratz’ın etkilediği azımsanmayacak bir kitle olduğunu belirtmemiz gerekir. Ancak, başka bir yatırımcı olan Eric Dadoun’a göre Novogratz’ın dikkate alınmaması gerektiğini söyledi. Dadoun, Novogratz’ın şirketi Ripple’a yüklü yatırım yaptı, bu bile sözlerini ciddiye almamamız için bir sebep, dedi. 

XRP, son 24 saat içerisinde %4,44 artış göstererek 0,278732 dolardan işlem görmekte.

İlginizi Çekebilir:  Binance CEO'su Changpeng Zhao: Bütün bölgelerde ruhsat almak istiyoruz
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.