Çevrim içi borsa aracı kurumu Robinhood plâtformunda, 2021’in ilk çeyreğinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’den daha fazla kullanıcı kripto para alım satımı yaptı.

Coinbase, 2021’in ilk çeyreğinde platformunda toplam 6.1 milyon aktif kripto para müşterisine ev sahipliği yaptı. Robinhood’da ise, ilk çeyrekte 9.5 milyon müşteri kripto para alım satımı yapıldı. Bu, 2020’nin 4. çeyreği olan 1.7 milyondan yaklaşık %460 oranında oldukça büyük bir artışa denk geliyor. Robinhood, ne kadarlık bir hacme sahip olduğunu açıklamadı ancak Coinbase’in 2021’in ilk üç ayında 335 milyar dolar hacme sahip olduğu bildirilmişti.

“Temelde rekabetçi fiyatlandırmamız ve kullanıcı deneyimi için bize geliyorlar.” diyen Robinhood CEO’su Vlad Tenev, “Bizi daha çok kripto alım satımı için tercih etmeye başladılar” ifadelerini kullandı.

Robinhood şu anda kripto alımına, satımına ve tutmasına izin veriyor. Şubat ayında firma, kripto para yatırma ve çekme işlemlerine de izin vereceğini duyurmuştu. Şirket ayrıca, şu an7 kripto para için işlem hizmeti veriyor bunlar: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Dogecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin.

Coinbase, bu yılın ilk çeyreğinde 1.8 milyar dolarlık rekor gelir açıkladı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.