Romanya merkezli blockchain start-up şirketi olarak ön plâna çıkan Elrond (EGLD), PayPal veya Revolut ile rekabet edecek yeni küresel ödeme sistemi Maiar’ı 31 Ocak 2021’de hayata geçirmişti, şimdi ise bu uygulamanın Bitcoin‘i de desteklemeye hazırlandığını açıkladı. Elrond CEO’su kripto para birimlerine artan ilgiden yararlandıklarını ve sektöre katma değer ürettiklerini söyledi.

Bitcoin’deki keskin bir yükselişle birlikte yönetilen dijital varlık piyasaları, büyük para yöneticileri ve şirketleri sektörü ciddiye almaya başladıkça yeni uygulamalar ve finans çevrelerinde şekillenen girişimler çoğalıyor. 2021’in başlarında 1 trilyon doların üzerine çıkan Bitcoin’in değeri, bir anda çevreleri odağını kripto para piyasalarına çevirdi.

Maiar, Elrond (EGLD)’un fiyatını katladı

CoinMarketCap’e göre, Elrond tarafından 31 Ocak’ta piyasaya sürülen dijital cüzdan ve küresel ödeme uygulaması Maiar, Elrond’un piyasa değerini 4,3 milyar dolara çıkardı ve blockchain ve kripto paralara yabancı kalan insanlar için blockchain teknolojisine kolay bir akıllı telefon ağ geçidi olarak görülüyor. Elrond yetkilileri, Maiar’da bundan sonra Bitcoin alım/satımı, Bitcoin gönderip/almaya yönelik çalışmalarının sonlandığını 2-4 hafta içerisinde hizmete sunulacağını açıkladı.

Elrond, dünyanın en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum tarafından sırasıyla saniyede 7 veya 14 işlemle karşılaştırıldığında onlardan daha hızlı çalışan saniyede 15.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilen yeni bir blok zinciri teknolojisi geliştirdi. Elrond CEO’su Beniamin Mincu gelişmeyle ilgili, “Bu, bir zamanlar potansiyel yatırımcıların kenarda beklediği bir Meksika açmazı* gibi görünen şeyi bir ‘silahlanma’ yarışına dönüştürüyor. “Maiar, insanların blockchain teknolojisiyle etkileşime girmesi için en basit uygulama ve geniş bant genişliğine ve çok düşük gecikmeye sahip yeni bir şeffaf finansal sistem için altyapı oluşturmanın yolunu açabilir.”” ifadelerini kullandı.

Maiar nedir, Maiar ne işe yarar?

Maiar, para alışverişi yapmanızı ve varlıklarınızı cep telefonunuzda güvenli bir şekilde depolamanızı sağlayan bir dijital cüzdan ve küresel ödeme uygulamasıdır. Maiar’ı sadece bir telefon numarası veya herotag kullanarak dünyanın her yerindeki herhangi bir kişiye ve bu kişilere neredeyse anında para göndermek ve almak için kullanabilirsiniz. Maiar, kripto para birimleri için belirli kısıtlamalara sahip olanlar hariç, dünyanın her yerinde geçerli ve kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  FED faiz kararını açıkladı! Bitcoin ve Dolar'da son durum ne?

*Meksika Açmazı, bir olaya karışan hiçbir tarafın kazançlı çıkamayacağı içinden çıkılmaz durum, çıkmaz, açmaz olarak İngilizce’de kullanılan argo bir deyimdir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.