Amerika Birleşik Devletleri eski başkan adayı Ron Paul, Bitcoin‘in gücünden etkilendiğini itiraf etti ve önümüzdeki dönemde dolara çok iyi bir alternatif olabileceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri eski başkan adayı Ron Paul, New York’taki ünlü kripto para ve blockchain zirvesi Consensus etkinliğine konuk konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik esnasında röportaj veren Paul, yaptığı açıklamada doların önümüzdeki dönemde etki alanının giderek azalacağını ifade ederken, buna karşın kendisinin Bitcoin’den ise son derece etkilendiğini belirtti.

Paul, Bitcoin ile ilgili teknik bilgisinin çok iyi olmamasına karşın, lider kripto paranın mevcut finansal sisteme karşı şu anda güçlü bir alternatif olabileceğini dile getirdi. ABD Kongre üyelerinin BTC’yi yasaklama gibi bir karar almayacağını söyledi ve ”Aslında kongre üyeleri Bitcoin ile ilgili hiçbir şey bilmiyor ve ezbere konuşuyorlar. Onların esas derdi doları korumak ve ona bir alternatif gelmesini önlemek. Ancak bunda başarılı olamayacaklar. Dolar, er ya da geç hakimiyet alanını kaybedecek. Zaten şu anda da yavaş yavaş eriyip gittiğini aklı başında olan herkes görüyor ve buna göre pozisyon alıyor.” dedi.

Finansal özgürlük hakkında da konuşan Paul, altın ile Bitcoin’in karşılaştırılmasına “Bence özgürlük neyse onunla ilgilidir. Sen buna pazarlama dersin. Ben fikirlerin yarışı diyorum. Pazarlama, zekayı ve fikirleri paylaşmaktan geçiyor. Pazarlama her zaman insanların ağzında. Venezuela’da nasıl hayatta kalıyorlar? Belki de Bitcoin’leri vardır. Kim bilir?” yorumunda bulundu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!