Hafta başında yapılması beklenen ve Perşembe yani bugüne ertelenen OPEC ile Rusya arasındaki petrol görüşmeleri sonuçlandı. Suudi Arabistan ile Rusya, küresel tedariğin yüzde 10’una denk gelen günlük 10 milyon varil kesinti görüşülüyor.

Reuters kaynağına göre daha önce Rusya ile OPEC lideri Suudi Arabistan arasındaki gerginlikler bugünkü görüşmeye de yansıdı ancak taraflar birbirlerinin görüş farklılıklarından yararlandı ve anlaşma sağladı.

OPEC üyeleri hangi ülkeler?

1960’ta kurulan Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC)’in 14 üyesi var ve bu ülkeler dünya petrol rezervlerinin üçte ikisini elinde bulunduruyor. Liderliğini Suudi Arabistan’ın sürdürdüğü OPEC, Venezuela, İran İslam Cumhuriyeti, Irak, Kuveyt, BAE, Libya, Nijerya, Katar, Cezayir, Angola, Gabon, Endonezya ve Ekvador olmak üzere 14 ülke üyeden oluşuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.