Dünyanın en büyük ikinci sanat müzesi olan Rusya’nın devlet müzesi olarak bilinen Hermitage Müzesi, benzersiz ve değiştirilemeyen token’lar olarak bilinen NFT’lerin yer aldığı bir dijital sanat sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İçinde bulunduğumuz yıl içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan Hermitage’ın NFT sergisi Rusya’nın NFT sanatı alanındaki ilk sergisi olacak.

Hermitage çağdaş sanat departmanı, “Hermitage 20/21” projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hermitage projesi, günümüzde çağdaş sanat alanında şu anda trend olan NFT tokenlarının sanatı ve bunların sanatsal alanda kullanımı alanında Rusya’da ilk sergi araştırması olacak. Değiştirilemeyen token’lar, telif hakkı ve mülkiyet hakları üzerinde kesin bir kontrol oluşturmanıza olanak tanıyan blok zinciri teknolojisini kullanarak bir sanat eserine ilişkin hakları güvence altına almanın yeni bir biçimi haline geldi.

Yerel bir kültürel ve sosyal inovasyon fonu olan Aksenov Aile Vakfı, kültürel uygulamalara yeni izleyici katılımı biçimlerini incelemeyi amaçlayan Hermitage’nin NFT projesinin stratejik bir ortağı olacak.”

Dünyanın en büyük ve eski müzelerinden olan Hermitage Müzesi, 1764 yılında Çariçe II. Katerina tarafından kurulmuş, ancak 1852 yılında kamunun hizmetine açılmıştır. Yaklaşık 3 milyon sanat eserinden oluşan müzenin koleksiyonunun çok az bir kısmı sergilenebilmektedir ve dünyanın en büyük resim koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.